• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu, 13 czerwca odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo zakupionego pojazdu ssąco-płuczącego do czyszczenia i udrażniania kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej.

Dyrektor ZWiK Janusz Gaweł powitał zebranych gości oraz opowiedział o nowych możliwościach dla zakładu płynących z zakupu specjalistycznego sprzętu. Auto zostało wyprodukowane w 2017 roku na podwoziu marki MAN, posiada przewód o długości 20 metrów, który może być używany do czyszczenia kanałów o średnicy 200-800 mm. Pojazd umożliwi czyszczenie i udrażnianie kanalizacji, w szczególności wybieranie osadów i usuwanie nieczystości zalegających na ściankach głębokich kanałów i studzienek kanalizacyjnych.

Nowy nabytek Zakładu Wodociągów i Kanalizacji został poświęcony przez dziekana Stefana Kazulaka oraz ks. Proboszcza parafii pw. Świętego Mikołaja – Zbigniewa Sucheckiego.

man3

Dostawcą samochodu była firma specjalizująca się w tego rodzaju zabudowach POLCAB N. Gamoń Sp. J. z siedzibą w Rybniku oddział produkcyjny dla zabudów specjalistycznych w Łodzi.
Wartość pojazdu to około 1,1 mln zł. Zakup zrealizowano dzięki uzyskaniu niskoprocentowej pożyczki z WFOŚiGW w Warszawie w kwocie 600 tys. zł na okres 10 lat.

Red.Życie Grójca

logozwik

Dodatkowe telefony alarmowe:

Dział techniczny
awarie wodociągowe i kanalizacyjne:
501-561-588
oraz 513-043-970

wfospojazd

Wyszukaj